Justina Gafaro (nuotr. Vidas Černiauskas)

Vizažo meistrei Justinai Gafaro – vos 24-eri, tačiau ji jau nuveikusi tiek, kad spėjo tapti pavyzdžiu ne vienai merginai. Grožio studiją įkūrusios Justinos klienčių rate – daugybė žinomų pavardžių, jos talento nuolat prireikia mados fotosesijų, reklamų ir televizijos filmavimų aikštelėse, tačiau vietoj to, kad puikuotųsi pavydėtinais pasiekimais, mergina kremta mokslus, nuolat tobulina įgūdžius ir kelia sau vis didesnius tikslus.„Savikritiškumas ir konkurencingumas mane skatina judėti pirmyn – aš tuo mėgaujuosi“, – sako „Maybelline New York“ vizažistė Lietuvoje.

Justina, prisimink save paskutinėse mokyklos klasėse. Ar jau tada žinojai, kokiu keliu nori eiti?

Paskutiniais metais mokykloje ne tik pati žinojau, kuo užsiimsiu „užaugusi“, bet jau ir bendramoksliai numanė mano ateitį, mat per pertraukas dažydavau save ir bendraklases. Grožio sritis traukė nuo mažumos – kosmetika būdavo mano mėgstamiausias žaislas. Apie vizažistės profesiją rimtai pradėjau galvoti tik paskutinėse gimnazijos klasėse. Tiesa, nenutuokiau, kad malonumą teikianti veikla gali tapti darbu. Artimieji netikėjo, jog man gali pasisekti. Matyt apsispręsti padėjo saviugdos knygos, kurias itin mėgau.

Atrodo, kad drąsiai ne tik svajoji, bet ir pildai norus. Kas tave motyvuoja?

Niekas nemotyvuoja taip, kaip mokslai ir konkurencija. Žinot, kai užsisėdi komforto zonoje – tarsi apsigaubi jaukiu šiltu kailiu, kuris saugo nuo bet kokios žvarbos. Deja, tuo pačiu jis trukdo judėti pirmyn. Patogumas lygus kalėjimui! Tik nuolatinis mokymasis padeda suvokti, jog dar yra priežasčių siekti daugiau. Kai mokaisi, supranti, jog niekada netapsi visažinis, o tai augina dar didesnį žingeidumą. Tuo tarpu konkurencingumas skatina judėti pirmyn ir tobulėti. Džiaugiuosi, kad vizažo sritis tampa vis populiaresnė tarp svajonių profesiją besirenkančių žmonių.

Esi labai jauna, tačiau jau gali vadintis savo srities profesionale, mokai kitus. Sėkmė dažnai neapsieina be svarbių ir kartais ne malonių pamokų. Esi tokių patyrusi?

Didžiausia nesėkmė, kurią esu patyrusi – neišlaikytas egzaminas universitete. Tai privertė mane suvokti, jog skyriau nepakankamai pastangų: mokiausi tik tai, kas pačiai įdomu, o ne tai, ką privalau išmokti dėl geresnės ateities. Darbinių nesėkmių taip stipriai neišgyvenu – matyt grožio pasaulyje jaučiuosi lyg žuvis vandenyje. Tačiau tai nereiškia, kad pernelyg gerai save vertinu. Tiesą sakant, niekada nebūnu visiškai patenkinta savo atliktu darbu. Esu savikritiška ir net galiu prisipažinti, kad gana skaudžiai priimu kitų kritiką.

Dirbi, studijuoji, vadovauji savo verslui ir vizažistų komandai, esi ištekėjusi, nuolat keliauji po pasaulį... Kaip viską suspėji? Nebaisu prisiimti tiek atsakomybių?

Paskutiniu metu pradėjau save graužti, kad dar per mažai padariau – kad dar neįgyvendinau visų užsibrėžtų norų, tikslų, svajonių ne tik savo, bet ir kitų labui pagerinti. Kad įdedu per mažai pastangų verslo plėtrai skatinti. Manau, kad savikritiškumas ir konkurencingumas mane skatina judėti pirmyn – aš tuo mėgaujuosi.

Kokie žmogaus būdo bruožai tave žavi labiausiai? Kokios tavo pačios charakterio savybės padeda tobulėti?

Visuomet sakiau ir sakysiu, kad žmonėse labiausiai žavi nuoširdumas. Nepakenčiu netiesos, dviveidiškumo, apsimetinėjimo. Nuoširdumas ir drąsa išsakyti savo mintis – gražiausi žmogaus bruožai. O užsibrėžtus tikslus įgyvendinti pačiai turbūt padeda ne charakterio savybės, bet tai, jog netoleruoju rutinos ir stovėjimo vietoje: tiesiog labai greitai pasidaro nuobodu ir išsikeliu sau naujus tikslus.

Nuolat puoši kitas merginas ir moteris. O pati mėgsti eksperimentuoti su išvaizda? Kaip tavo požiūris į makiažą, stilių pasikeitė nuo tada, kai buvai paauglė?

Mėgstu išbandyti įvairius naujus kosmetikos produktus, tačiau mano stilius išlieka nuosaikus tiek kalbant apie išvaizdą, tiek apie atliekamus darbus. Manau, kad tai geras bruožas, nes bėgant laikui susikuriu pasitikinčių klientų ratą. Požiūris į išvaizdą nuo mokyklos laikų nepasikeitė – gražinimasis man teikia tokį pat didžiulį malonumą, kaip kitiems sportas ar žvejyba. Niekada nemanysiu, jog rytinis makiažas prieš darbą yra nepasitikėjimo savimi bruožas. Tai mano meditacija. Įkvėpimo semiuosi iš viso pasaulio grožio atstovų. Internete kasdien gali išvysti vis naujų produktų ir metodų.

Savo makiažų, įvaizdžių nuotraukomis mielai daliniesi internete. Kokia tendencija šiuo metu numeris vienas? Kas tave įkvepia?

Mano stilių stipriai veikia vyraujančios tendencijos. Pavyzdžiui, dabar labai madinga skaisti, jauna, gaivi, neapkrauta oda, todėl pastebėjau, kad ir mano makiažo rutinoje atsiranda vis mažiau kosmetikos priemonių. Žinoma, turiu autoritetingų makiažo meistrų, kuriuos uoliai seku „Youtube“ pakyroje. Dažniausiai tai yra turtus grožio industrijoje susikrovę filantropai.

Kokį vieną patarimą apie išvaizdą duotum jaunam, savęs ieškančiam žmogui?

Pabandyk save įsimylėti, įvardijant gražiausius savo bruožus. Jeigu net labai pasistengus savyje matai vien minusus, nenusimink! Tave išgelbės makiažas (šypsosi).

Ką tau reiškia pasakymas „Make It Happen“?

Man yra lygu pasakymui: taip, tu gali, jei pasistengsi. Tu gali įgyvendinti savo svajones, jei tik (nesakysiu „labai panorėsi“) įdėsi pastangų ir dėl savo norų išsipildymo dirbsi.

Ačiū už pokalbį!