Lietuviams puikiai žinoma kino ir teatro aktorė, televizijos laidų vedėja Justė Zinkevičiūtė neseniai sužibėjo naujame rašytojos amplua. Moters dienotvarkėje rikiuojasi repeticijos, spektakliai, filmavimai, visgi, nepritrūko laiko ir pirmosios knygos „Puodelis kavos prie jūros: skaitiniai kasdieniam įkvėpimui“ parašymui.

Žavios Justės šypsenos negali pamiršti nei praeiviai, nei žiūrovai. Regis, ji spinduliuoja gerą nuotaiką ir pozityvumą. Kaip gi jai pavyksta išlikti tokiai energingai? J. Zinkevičiūtė atskleidė, kad vadovaujasi šūkiu: padirbam, padirbam ir poilsis! Ji ne tik savo knygoje, bet ir šį kartą papasakojo, kaip išmoko ilsėtis bei skirti laiko sau.

Neseniai pristatėte debiutinę knygą, vaidinate televizijos serialuose ir filmuose bei dalyvaujate televizijos projektuose. Regis, viena veikla tiesiog veja kitą. Kaip pavyksta atsilaikyti, esant tokiam sparčiam gyvenimo tempui?

Aš tiesiog negalvoju kaip visur spėti ir nedejuoju, kad nespėju arba neužduodu sau klausimo - kaip viską suspėti? Tiesiog gyvenu savo gyvenimą, juo mėgaujuosi, mano galvoje – daug idėjų, kurios prašosi būti įgyvendinamos – taip įprasminu savo buvimą, ieškojimą, atradimą. Galbūt visos idėjos, nuo projektų iki knygos yra mano puikios formos paslaptis (šypsosi). Ir tikrai nebūna, kad dirbu non stop. Aš išmokau ir ilsėtis. Žinoma, prieš premjeras – dirbu daugiau, bet tai neilgo laiko tarpas.

Jūsų nuomone, kuri savybė labiausiai padeda siekiant tikslų gyvenime?

Užsispyrimas. Tik lai niekas nebando pasakyti, kad aš nesugebėsiu vieno ar kito dalyko (juokiasi). Aš esu kovotoja, tik jei ta kova man įdomi.

Visgi, Juste, ar nebūna momentų, kai net užsispyrimo pritrūksta ir norisi viską metus, pabėgti?

Tokie momentai yra neišvengiami, dažniausiai reikia juos tiesiog „pragyventi“, palaukti kol jie praeis. Nemaištauti. Apskritai – nieko daryti nereikia. Juk nėra to blogo, kas neišeitų.

Kartais tokius momentus ištverti padeda tiesiog atokvėpio minutėlė ar savęs palepinimas. Kokie jūsų pagalbininkai?

Oj, kažko ypatingo nedarau. Man geriausias poilsis knyga, muzika arba tyla, puodelis arbatos ar kavos, galiausiai tie auksiniai pusvalandžiai, apie kuriuos kalbu knygoje yra mano kiekvienos dienos jėgų pasikrovimas. Būtinas laikas, bent 15 min. dienoje – laikas su savimi, klausimais – atsakymais, dėkingumu ir meile. O tada pasidažai lūpas ir eini toliau gyventi dieną!

Jūsų šypsenos ir žavesio sunku nepastebėti kiekvieną akimirką. O ką galima rasti tiesiog po ranka esančioje jūsų kosmetinėje?

Blakstienų tušą ir BB kremą. Ir žinoma – kvepalus.

Nors atrodo, kad jums netrūksta veiklos, norisi sužinoti, kokie planai šiuo metu dėliojami jūsų gyvenime?

Aš visada kalbu, kai planai ir svajonės būna įgyvendintos. Ėjimas link to - mano, svajonės ir plano įgyvendintas momentas – visiems.

Ką jums reiškia šūkis „Make it Happen!“?

... kad viskas yra įmanoma!